Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.
Soutěžilo se ve dvou kategoriích – Junior (pro žáky 2. stupně ZŠ a nižších stupňů víceletých gymnázií) a Středoškolák. Představilo se celkem 91 projektů, které hodnotila 45členná odborná komise složená ze zástupců akademické sféry, škol i firem.
Soutěž je určena jednotlivcům i týmům, kteří přihlašují vědecký nebo technický projekt zpracovaný s využitím vědeckých metod. Účastníci mohou spolupracovat s odborníky a institucemi, ale musí prokázat vlastní podíl na výsledcích. Každý soutěžní projekt následně prezentují na výstavním posteru, ale také osobně odborné porotě i veřejnosti.
Hlavní cenou pro 32 nejúspěšnějších juniorních účastníků byla týdenní studijní cesta do Francie plánovaná na červen letošního roku. Středoškoláci soutěžili o finanční odměny v celkové výši téměř 150 tisíc korun, které věnovali sponzoři akce. Společnost Foxconn Česká republika se stala hlavním partnerem tohoto festivalu. „Možnost stát se generálním partnerem takové akce jsme si nemohli nechat ujít, protože Foxconn je technologická firma a v našich řadách potřebujeme spoustu šikovných lidí s technickým vzděláním. Budeme moc rádi, pokud ze soutěžících vzejdou naši budoucí zaměstnanci, aby tak mohli u nás dál rozvíjet svůj potenciál a kariérně růst,“ říká o podpoře Festivalu vědy a techniky manažerka Compliance, PR a komunikace společnosti Foxconn Radka Svobodová.

Krajské kolo Festivalu vědy a techniky poprvé organizoval Pardubický podnikatelský inkubátor (P-PINK) pod záštitou odboru školství Pardubického kraje a radního pro školství Josefa Kozla. „Mnozí z řad učitelů znají tuto soutěžní přehlídku už dlouhé roky a hrdě se k ní hlásí. Jsem rád, že Pardubický kraj může pro tuto soutěž udělat maximum, aby byla co nejvíce prestižní,“ řekl Josef Kozel. Za převzetí pořadatelství byl rád také ředitel P-PINK Jiří Janků. „Pardubický podnikatelský inkubátor podporuje podnikavost od základních škol až po univerzity. Inovace, věda a výzkum jsou motorem naší ekonomiky a naší prací mimo jiné je, aby se studentské projekty mohly stát realitou a byznysem.“
Pro účastníky byl kromě soutěžní části připraven i doprovodný program. Mohli si zahrát networkingové bingo nebo si poslechnout inspirativní přednášku Marka Votroubka – úspěšného absolventa Festivalu vědy a techniky z let 2008 a 2009. Ten se se svým projektem probojoval až na mezinárodní soutěž v USA.